Zootehnie

Forum de batut campii pe zootehnie. Uneori pertinet...alteori pe langa...uneori cu scop...alteori fara...uneori din pasiune...alteori din plictis...

HomeSearchRegisterLog in

Share | 

HELP adapot pt proci

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
rodanny

PostSubject: HELP adapot pt proci   Sun Oct 19, 2008 12:04 pm

As avea nevoie de un sfat avizat in vederea construirii unui adapt pt 2 scrofe , pt cresterea purceiilor lor pana la varsta de 2 luni si pt ingrasarea a 2-3 purcei din totalul de purcei rezultati dupa intarcare.

Mentionez ca as dori sa fac un adapost comun cu 2 spatii mari bine delimitate cu intrari separate...unul pt ozna de porci si unul unde sa cresc o vacuta.
Repet, ceea ce vreau e pt uz personal in-tro gospodarie la tara, dar as vrea sa fie facuta cat mai "stiintific" si cat mai optim si bun...Very Happy

So daca ma poate cineva ajuta as fi recusnocator.
Deasurpa grajdurile se poate depozita fan si paie si lucerna ?

Cu stima,
Dan
Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re: HELP adapot pt proci   Sun Oct 19, 2008 12:33 pm

Salut Dan si bine ai venit pe forumul nostru!
Ti-am mutat topicul la sectiunea de "ferma zootehnie familiala", unde subiectul tau se incadreaza mai bine.
Sunt convins ca unele sfaturi pe care le vei primi de pe forumul nostru iti vor fi de folos, si sunt convins ca cineva iti va da un raspuns concret cat mai curand.
Pentru inceput, o sa incerc sa te ajut eu.
Poti sa-mi spui te rog, care este suprafata totala a adapostului tau, si cum te-ai gandit tu sa il compartimentezi?
Back to top Go down
http://zootehnie.in-goo.com

HELP adapot pt proci
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1